Қайднома

Қидирув

ЖЧ-2022: Германия ва Данияда йўлланма нақд

ЖЧ-2022: Германия ва Данияда йўлланма нақд

  13.10.2021 07:07
  0
  168
ЖЧ-2022: Германия ва Данияда йўлланма нақд

11-12 октябрь кунлари Европада ўтказилган ЖЧ-2022 саралаш ўйинлари қитъада биринчи бўлиб мундиалдаги иштирокни нақд қилган терма номига ойдинлик киритди. Сафарда Шимолий Македонияни енгган (4:0) Германия термаси муддатидан аввал биринчи ўринни кафолатлади. Шунингдек, Авс­трияни 1:0 ҳисобида енгган Дания миллий жамоаси ҳам Қатардаги жаҳон чемпионатида «кўҳна қитъа» шарафини ҳимоя қилиш ҳуқуқини қўлга киритди.

 

ЖЧ-2022. УЕФА, САРАЛАШ БОСҚИЧИ. 8-ТУР

«А» ГУРУҲИ

12 октябрь (сешанба)

ПОРТУГАЛИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ - 5:0 (3:0)

Фару, Португалия. «Алгарве» стадиони.

Бош ҳакам: Бенуа Бастьен (Франция).

Голлар: Роналду (8-пен., 13-пен., 87), Бруну Фернандеш (17), Пальинья (69).

Португалия: Руй Патрисиу, Жоау Канселу, Рубен Диаш, Мендеш, Пепе, Бруну Фернандеш (Гедеш, 80), Моутинью (Жоау Мариу, 65), Пальинья (Рубен Невеш, 73), Бернарду Силва (Матеуш Нунеш, 80), Роналду, Андре Силва (Рафаэл Леау, 73).

СЕРБИЯ - ОЗАРБАЙЖОН - 3:1 (1:1)

Белград, Сербия. «Райко Митич» стадиони.

Бош ҳакам: Эрик Ламбрехтс (Бельгия).

Голлар: Влахович (30-пен., 52), Тадич (83-пен.) - Махмудов (45+2).

Сербия: Райкович, Настасич, Митрович, Велькович, Лазович (Младенович, 88), Костич (Радонич, 75), Лукич, Груйич (Тадич, 66), Милинкович-Савич, Влахович (Максимович, 88), Йович (Митрович, 65).

1. СЕРБИЯ    7          5          2          0          16-8     17

2. ПОРТУГАЛИЯ    6          5          1          0          16-4     16

3. ЛЮКСЕМБУРГ    6          2          0          4          5-14     6

4. ИРЛАНДИЯ         6          1          2          3          8-8       5

5. ОЗАРБАЙЖОН   7          0          1          6          4-15     1

9-ТУР. 11 ноябрь (пайшанба)

22:00 Озарбайжон - Люксембург

00:45 Ирландия - Португалия

 

«B» ГУРУҲИ

12 октябрь (сешанба)

КОСОВО - ГРУЗИЯ - 1:2 (1:1)

Приштина, Косово. «Фадиль Вокри» стадиони.

Бош ҳакам: Павел Рачковски (Польша).

Голлар: Мурики (45-пен.) - Окриашвили (11), Давиташвили (82).

ШВЕЦИЯ - ГРЕЦИЯ - 2:0 (0:0)

Стокгольм, Швеция. «Френдс Арена» стадиони.

Бош ҳакам: Тобиас Штилер (Германия).

Голлар: Форсберг (59-пен.), Исак (69).

Швеция: Ольсен, Крафт, Линделеф, Даниэльссон, Аугустинссон, Форсберг (Ольссон, 87), Ольссон, Экдаль (Каюсте, 82), Классон (Сванберг, 82), Квайсон (Дьекереш, 87), Исак.

Четлатиш: Хацидиакос (86, Г.).

1. ШВЕЦИЯ  6          5          0          1          12-3     15

2. ИСПАНИЯ           6          4          1          1          13-5     13

3. ГРЕЦИЯ    6          2          3          1          7-6       9

4. ГРУЗИЯ     7          1          1          5          4-12     4

5. КОСОВО  7          1          1          5          4-14     4

9-ТУР. 11 ноябрь (пайшанба)

22:00 Грузия - Швеция

00:45 Греция - Испания

 

«C» ГУРУҲИ

12 октябрь (сешанба)

ЛИТВА - ШВЕЙЦАРИЯ - 0:4 (0:3)

Вильнюс, Литва. «ФФЛ» стадиони.

Бош ҳакам: Тьягу Мартинш (Португалия).

Голлар: Эмболо (31, 44), Штеффен (42), Гавранович (90+4).

Швейцария: Зоммер, Эльведи, Родригес (Гарсия, 46), Видмер, Шер, Цубер (Варгас, 68), Фройлер, Штеффен (Фасснахт, 68), Соу, Шакири (Гавранович, 76), Эмболо (Иттен, 89).

БОЛГАРИЯ  - Ш.ИРЛАНДИЯ - 2:1 (0:1)

София, Болгария. «Василь Левски» стадиони.

Бош ҳакам: Алексей Кульбаков (Беларусь).

Голлар: Неделев (53, 63) - Уошингтон (35).

1. ИТАЛИЯ   6          4          2          0          12-1     14

2. ШВЕЙЦАРИЯ     6          4          2          0          10-1     14

3. БОЛГАРИЯ          7          2          2          3          6-10     8

4. Ш.ИРЛАНДИЯ    6          1          2          3          5-7       5

5. ЛИТВА      7          1          0          6          4-18     3

9-ТУР. 12 ноябрь (жума)

00:45 Италия - Швейцария

00:45 Ш.Ирландия - Литва

 

«D» ГУРУҲИ

12 октябрь (сешанба)

ҚОЗОҒИСТОН - ФИНЛЯНДИЯ - 0:2 (0:1)

Нур-Султон, Қозоғистон. «Астана Арена» стадиони.

Бош ҳакам: Халис Эзкахья (Туркия).

Голлар: Пуки (45, 48).

УКРАИНА - БОСНИЯ - 1:1 (1:0)

Львов, Украина. «Львов Арена» стадиони.

Бош ҳакам: Феликс Цвайер (Германия).

Голлар: Ярмоленко (15) - Ахмедхожич (77).

Украина: Пятов, Тимчик, Забарний, Кривцов, Соболь, Ярмоленко (Зубков, 82), Степаненко, Циганков (Булеца, 83), Шапаренко (Сидорчук, 72), Матвиенко, Яремчук (Сикан, 72).

1. ФРАНЦИЯ           6          3          3          0          8-3       12

2. УКРАИНА            7          1          6          0          9-8       9

3. ФИНЛЯНДИЯ     6          2          2          2          7-7       8

4. БОСНИЯ   6          1          4          1          8-7       7

5. ҚОЗОҒИСТОН    7          0          3          4          5-12     3

9-ТУР. 13 ноябрь (шанба)

19:00 Босния - Финляндия

00:45 Франция - Қозоғистон

 

«Е» ГУРУҲИ

11 октябрь (душанба)

ЭСТОНИЯ - УЭЛЬС - 0:1 (0:1)

Таллин. «Ле Кок Арена». 5118 томошабин.

Бош ҳакам: Сандро Шерер (Швейцария).

Гол: Мур (12).

Уэльс: Уорд, Мифем, Робертс (Гантер, 83), Родон, Ампаду, Рэмзи (Моррелл, 80), Аллен, Томас, Уилсон (Жонсон, 83), Д.Жеймс, Мур (Харрис, 71).

БЕЛАРУСЬ - ЧЕХИЯ - 0:2 (0:1)

Қозон. «Марказий стадион».

Бош ҳакам: Франсуа Летесье (Франция).

Голлар: Шик (22), Гложек (65).

1. Бельгия      6          5          1          0          21-4     16

2. Чехия         7          3          2          2          12-9     11

3. Уэльс          6          3          2          1          8-7       11

4. Эстония     6          1          1          4          8-16     4

5. Беларусь    7          1          0          6          6-19     3

9-ТУР. 13 ноябрь (шанба)

00:45 Уэльс - Беларусь

00:45 Бельгия - Эстония

 

«F» ГУРУҲИ

12 октябрь (сешанба)

ФАРЕР О. - ШОТЛАНДИЯ - 0:1 (0:0)

Торсхавн, Фарер ороллари. «Торсведлюр» стадиони.

Бош ҳакам: Матей Юг (Словения).

Гол: Дайкс (86).

ИСРОИЛ - МОЛДОВА - 2:1 (1:0)

Беэр-Шева, Исроил. «Тото Тернер» стадиони.

Бош ҳакам: Андрис Трейманис (Латвия).

Голлар: Захави (28), Даббур (49) - Николэеску (90+5).

Четлатиш: Рябчук (85, М.).

ДАНИЯ - АВСТРИЯ - 1:0 (0:0)

Копенгаген, Дания. «Паркен» стадиони.

Бош ҳакам: Иван Кружляк (Словакия).

Гол: Мэле (53).

Дания: Шмейхель, Мэле, Кьер, Вестергор, Васс (Нергор, 90), Дамсгор (Дольберг, 44), Дилэйни (Йенсен, 90), Ольсен (Ларсен, 77), Хейбьерг, Кристенсен, Поульсен.

1. ДАНИЯ     8          8          0          0          27-0     24

2. ШОТЛАНДИЯ     8          5          2          1          13-7     17

3. ИСРОИЛ   8          4          1          3          18-15   13

4. АВСТРИЯ 8          3          1          4          11-14   10

5. ФАРЕР О. 8          1          1          6          4-17     4

6. МОЛДОВА           8          0          1          7          4-24     1

9-ТУР. 12 ноябрь (жума)

22:00 Молдова - Шотландия

00:45 Австрия - Исроил

00:45 Дания - Фарер о.

 

«G» ГУРУҲИ

11 октябрь (душанба)

НОРВЕГИЯ - ЧЕРНОГОРИЯ - 2:0 (1:0)

Осло. «Уллеволь» стадиони. 24058 томошабин.

Бош ҳакам: Иштван Ковач (Руминия).

Голлар: Эльюнусси (29, 90+6).

Норвегия: Нюланд, Страннберг, Мелинг, Педерсен, Ханче-Ольсен (Габрильсен, 89), Эдегор (Грегерсен, 82), Дэли (Юнсен, 64), Хеуге (Эурснес, 46), Эльюнусси, Торстведт (Бериша, 64), Берг.

Четлатиш: Вешович (90+4).

ЛАТВИЯ - ТУРКИЯ - 1:2 (0:0)

Рига. «Даугава» стадиони. 2453 томошабин.

Бош ҳакам: Андреас Экберг (Швеция).

Голлар: Демирал (70-авт.) - Дурсун (76), Б.Йилмаз (90+9-пен.).

Туркия: Чақир, Демирал, Сеюнжю, Челик, Эркин (Йилмаз, 65), Оздемир, Кекчю (Дурсун, 65), Ундер, Чалханоглу, Актюркоглу (Дервишоглу, 74), Б.Йилмаз.

НИДЕРЛАНДИЯ - ГИБРАЛТАР - 6:0 (3:0)

Роттердам. «Де Кейп» стадиони. 31583 томошабин.

Бош ҳакам: Виталий Мешков (Россия).

Голлар: ван Дейк (9), Депай (21, 45+3-пен.), Думфрис (48), Данжума (75), Мален (86).

Нидерландия: Бейло, ван Дейк, Блинд, де Врей, Думфрис, Классен, де Йонг (Вегорст, 60), Бергейс (Данжума, 60), Вейналдум, Ланг (Мален, 78), Депай.

1. Нидерландия        8          6          1          1          29-6     19

2. Норвегия               8          5          2          1          15-6     17

3. Туркия                   8          4          3          1          19-15   15

4. Черногория           8          3          2          3          11-11   11

5. Латвия                   8          1          2          5          8-13     5

6. Гибралтар  8          0          0          8          3-34     0

9-ТУР. 13 ноябрь (шанба)

22:00 Норвегия - Латвия

22:00 Туркия - Гибралтар   

00:45 Черногория - Нидерландия

 

«H» ГУРУҲИ

11 октябрь (душанба)

КИПР - МАЛЬТА - 2:2 (1:0)

Ларнака. «АЕК Арена». 1405 томошабин.

Бош ҳакам: Деннис Хиглер (Нидерландия).

Голлар: Папулис (7), Сотириу (80) - Мускат (53), Дегабриэле (90+8).

СЛОВЕНИЯ - РОССИЯ - 1:2 (1:2)

Марибор. «Людски» стадиони. 6524 томошабин.

Бош ҳакам: Артур Диаш (Португалия).

Голлар: Иличич (40) - Дивеев (28), Жикия (32).

Россия: Сафонов, Жикия, Кудряшов, Дивеев (Осипенко, 36), Сутормин, Кузяев, Фомин (Ерохин, 86), Бакаев (Чистяков, 86), Баринов, Миранчук (Заболотний, 78), Смолов (Захарян, 78).

ХОРВАТИЯ - СЛОВАКИЯ - 2:2 (1:2)

Осиек. «Градски врт» стадиони. 9926 томошабин.

Бош ҳакам: Овидиу Алин Хэцеган (Руминия).

Голлар: Крамарич (25), Модрич (71) - Шранц (20), Гараслин (45).

Хорватия: Ливакович, Баришич, Гвардиол, Вида, Станишич (Ливая, 67), Иванушец (Влашич, 46), Перишич, Пашалич (Брекало, 60), Брозович, Модрич, Крамарич (Сучич, 85).

1. Россия        8          6          1          1          13-5     19

2. Хорватия   8          5          2          1          13-3     17

3. Словакия   8          2          4          2          9-8       10

4. Словения   8          3          1          4          9-9       10

5. Мальта       8          1          2          5          8-17     5

6. Кипр          8          1          2          5          3-13     5

9-ТУР. 11 ноябрь (пайшанба)

22:00 Россия - Кипр

00:45 Словакия - Словения

00:45 Мальта - Хорватия

 

«I» ГУРУҲИ

12 октябрь (сешанба)

АНГЛИЯ - ВЕНГРИЯ - 1:1 (1:1)

Лондон, Англия. «Уэмбли» стадиони.

Бош ҳакам: Алехандро Эрнандес (Испания).

Голлар: Стоунз (37) - Шаллаи (24-пен.).

Англия: Пикфорд, Уокер, Мингз, Шоу, Стоунз, Фоден, Маунт, Грилиш (Сака, 62), Райс, Стерлинг (Хендерсон, 76), Кейн (Абрахам, 76; Уоткинс, 90+2).

АЛБАНИЯ - ПОЛЬША - 0:1 (0:0)

Тирана, Албания. «Комбётаре-Арена» стадиони.

Бош ҳакам: Клеман Тюрпен (Франция).

Гол: Свидерски (77).

САН-МАРИНО - АНДОРРА - 0:3 (0:1)

Серравалле, Сан-Марино. «Сан-Марино» стадиони.

Бош ҳакам: Халил Мелер (Туркия).

Голлар: Пухоль (10), Морено (53), Рикард (89).

1. АНГЛИЯ   8          6          2          0          24-3     20

2. ПОЛЬША  8          5          2          1          25-8     17

3. АЛБАНИЯ            8          5          0          3          11-7     15

4. ВЕНГРИЯ 8          3          2          3          13-12   11

5. АНДОРРА            8          2          0          6          7-19     6

6. САН-МАРИНО    8          0          0          8          1-32     0

9-ТУР. 12 ноябрь (жума)

00:45 Англия - Албания

00:45 Андорра - Польша

00:45 Венгрия - Сан-Марино

 

«J» ГУРУҲИ

11 октябрь (душанба)

ИСЛАНДИЯ - ЛИХТЕНШТЕЙН - 4:0 (2:0)

Рейкьявик. «Лейгардальсведлюр» стадиони. 4461 томошабин.

Бош ҳакам: Яннис Пападопулос (Греция).

Голлар: Тордарсон (19), Гюдмюндссон (35-пен., 79-пен.), А.Гудьонсен (89).

Четлатиш: Марксер (63).

Ш.МАКЕДОНИЯ - ГЕРМАНИЯ - 0:4 (0:0)

Скопье. «Тоше Проески» номидаги Миллий стадион. 16182 томошабин.

Бош ҳакам: Данни Маккели (Нидерландия).

Голлар: Хаверц (50), Вернер (70, 73), Мусиала (83).

Германия: Нойер, Зюле, Керер, Клостерманн, Раум, Киммих, Хавертц (Адейеми, 61), Горетцка (Виртц, 61), Мюллер (Нойхаус, 80), Вернер (Мусиала, 74), Гнабри (Хофманн, 74).

РУМИНИЯ - АРМАНИСТОН - 1:0 (1:0)

Бухарест. «Стяуа» стадиони. 13576 томошабин.

Бош ҳакам: Даниэле Орсато (Италия).

Гол: Митрицэ (26).

1. Германия               8          7          0          1          23-3     21

2. Руминия                8          4          1          3          11-8     13

3. Ш.Македония       8          3          3          2          15-10   12

4. Арманистон          8          3          3          2          8-11     12

5. Исландия               8          2          2          4          11-15   8

6. Лихтенштейн        8          0          1          7          2-23     1

9-ТУР. 11 ноябрь (пайшанба)

22:00 Арманистон - Ш.Македония

00:45 Руминия - Исландия

00:45 Германия - Лихтенштейн

 

Тўпурарлар:

Депай (Нидерландия) - 9та

Захави (Исроил) - 8та

Митрович (Сербия) - 7та

Роналду (Португалия) - 6та

Левандовски (Польша) - 6та

Пукки (Финляндия) - 6та...



InterFutbol.uz нинг Telegram даги саҳифасига уланинг – энг сўнгги янгиликлар, қизиқарли блоглар ва таҳлилий материаллар энди бир тўпламда.

Оммабоп мақолалар

Хабарингиз борми

Чемпионатлар

тўлиқ жадвал »
  • Миллий терма жамоанинг янги бош мураббийи Сречко Катанецнинг Ўзбекистондаги келажагига қандай баҳо берасиз?


«ИнтерФУТБОЛ» газетасининг расмий сайти.
Гувоҳнома № 0149. Берилган санаси: 25.06.2008 Муассис: «ИНТЕРФУТБОЛМЕДИА» МЧЖ.
Бош муҳаррир: Аҳадхон АБДУҲАМИТОВ.
Таҳририят манзили: 160400, Косонсой шаҳри,Чорбоғ кўчаси, 17-уй.
Электрон манзил: info@interfutbol.uz